Zakup nowego auta stanowi spore obciążenie finansowe dla budżetu domowego czy firmowego – zwłaszcza dzisiaj, gdy ceny samochodów dosłownie wystrzeliły. Naturalną konsekwencją jest wzrost zainteresowania różnymi formami finansowania zakupu. Do standardowych propozycji, czyli kredytu oraz leasingu, już lata temu dołączył wynajem długoterminowy. I to właśnie ta opcja stała się wielkim hitem polskiego rynku motoryzacyjnego. Jeśli podchodzisz nieufnie do wynajmu długoterminowego samochodów osobowych, to przeczytaj nasz artykuł. Omawiamy w nim specyfikę i najważniejsze zalety tej formy finansowania.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to rodzaj umowy cywilnoprawnej, w ramach której wynajmujący powierza auto najemcy na ustalony okres, w zamian za comiesięczną opłatę – dlatego można się również spotkać z określeniem „samochód na abonament”.

Umowę zawiera się na okres minimum 24 miesięcy. Strony ustalają wysokość opłaty oraz limit przebiegu, który w zależności od konkretnego modelu samochodu będzie wynosić między kilkanaście a kilkadziesiąt tysięcy kilometrów rocznie.

Jedna opłata i zapominasz o obowiązkach właściciela samochodu

Tym, co szczególnie mocno przemawia za wynajmem długoterminowym jest fakt, że w ramach miesięcznej opłaty najemca funduje sobie absolutny brak kłopotania się sprawami eksploatacyjnymi. Musi tylko tankować samochód, odwiedzać myjnię i dolewać płynu do spryskiwaczy. Resztą, czyli serwisem, wymianą opon, ubezpieczeniem czy likwidacją ewentualnej szkody zajmuje się wynajmujący.

Dla kogo?

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych to propozycja skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Stanowi więc coraz chętniej wybieraną alternatywę dla leasingu i kredytu samochodowego.

Co po zakończeniu umowy?

Wielką zaletą wynajmu długoterminowego samochodów osobowych jest to, że najemca sam decyduje, w jaki sposób zakończyć umowę. Może po prostu oddać kluczyki i podziękować za współpracę, wykupić auto (po cenie odpowiadającej aktualnej wartości), jak i przesiąść się do nowego pojazdu w ramach kolejnej umowy.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodów osobowych? Sprawdź to w 5 minut

Najważniejszą kwestią dla każdej osoby szukającej korzystnego finansowania samochodu jest oczywiście finalny koszt, jaki trzeba ponieść, aby móc jeździć nowym autem. Pod tym względem wynajem długoterminowy samochodów osobowych może Cię pozytywnie zaskoczyć.

W poszukiwaniu konkretnych ofert wejdź na stronę iBemo. To platforma internetowa, która daje bezpośredni dostęp do propozycji wynajmu prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo. Lista modeli samochodów w ofertach wynajmu jest imponująca – znajdziesz ją na stronie ibemo.pl.

Dzięki iBemo samodzielnie wyszukasz najkorzystniejszą ofertę i skonfigurujesz ją pod kątem swoich oczekiwań. Umowę możesz zawrzeć online, bez wychodzenia z domu, a przygotowany samochód odbierzesz w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo w całej Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj