Działalność w sektorze transportowym wymaga od przedsiębiorców ponoszenia bardzo dużych kosztów. Firmy dążą więc do ich optymalizacji. Jednym z chętniej wykorzystywanych rozwiązań jest montaż lokalizatorów GPS w samochodach ciężarowych. Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć? Dowiedz się, dlaczego monitoring satelitarny to świetny wybór dla flot. 

Lokalizator GPS do ciężarówki – dlaczego warto?

Zarządzanie flotą pojazdów nie jest łatwym zadaniem. Wymaga skoordynowania wielu czynności – planowania tras, monitorowania czasu i rozliczania się z instytucjami państwowymi na podstawie zebranych danych. To wszystko powinno ponadto uwzględniać optymalizację kosztów, związaną między innymi z zakupem paliwa. To właśnie one stanowią pokaźną część wydatków firm działających w branży transportowej.

W jaki sposób może w tym pomóc monitoring GPS dla samochodów ciężarowych? Lokalizatory satelitarne instalowane w pojazdach, oprócz bieżącego śledzenia położenia auta na mapie, zapewniają również wiele innych przydatnych funkcji. Dostarczają dane, które umożliwiają obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Taka optymalizacja może dotyczyć zarówno zmniejszenia zużycia paliwa, jak i bardziej efektywnego planowania tras, na przykład wyeliminowania pustych przebiegów.

Urządzenia do monitoringu GPS ciężarówek pozwalają na:

  • lokalizację pojazdów,
  • kontrolę czasu pracy i postojów,
  • kontrolę tankowań i zużycia paliwa,
  • ochronę w przypadku kradzieży pojazdu,
  • zdalny odczyt danych z tachografu.

Dzięki bieżącemu zbieraniu takich informacji przez monitoring GPS samochodów ciężarowych można nie tylko stale kontrolować przebieg wykonywanych usług transportowych. Dane przydają się również podczas rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Dzięki automatycznemu generowaniu raportów można oszczędzić czas potrzebny na wypełnianie dokumentacji. Eliminuje się również ryzyko powstawania błędów w rozliczeniach.

ciężarówki na parkingu wykorzystujące monitoring GPS
Monitoring GPS samochodów ciężarowych może być bardzo przydatny nie tylko, gdy zarządzasz dużą flotą pojazdów. Również w mniejszych firmach pozwoli na wygenerowanie oszczędności i usprawnienie pracy. 

Monitoring GPS dla samochodów ciężarowych a oszczędność paliwa

Monitoring GPS dla ciężarówek może służyć do kontrolowania zużycia paliwa. Ta funkcjonalność działa na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim system informuje o liczbie i czasie tankowań. Dlatego w razie wykrycia nieprawidłowości można sprawdzić, kiedy kierowca kupował paliwo i po przejechaniu jakiego odcinka trasy zostało ono zużyte.

Dodatkowo lokalizator GPS dla ciężarówki generuje specjalny alert, jeśli wykryje nagły spadek ilości paliwa w baku. Dzięki temu osoba zarządzająca flotą otrzyma natychmiastowe powiadomienie, jeśli system wykryje kradzież z pojazdu benzyny lub oleju napędowego.

Co więcej, monitoring GPS dla samochodów ciężarowych umożliwia analizowanie stylu jazdy kierowcy. Może informować na przykład o średniej prędkości na trasie czy nagłych hamowaniach. Sposób prowadzenia pojazdu ma duży wpływ na wysokość spalania. Dlatego takie dane mogą być bardzo pomocne w egzekwowaniu od pracowników eco drivingu.

Kontrola tankowania to tylko jedna z wielu funkcjonalności takich systemów. Sprawdź, jakie inne zastosowania lokalizatorów GPS dla ciężarówek sprawdzą się w Twojej firmie. Mogą okazać się świetnym sposobem na generowanie oszczędności, nawet jeśli zarządzasz niewielką flotą pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj