Zadbany samochód uznawany jest za wizytówkę każdego właściciela. Jeśli pojazd jest jednak regularnie eksploatowany, wówczas po pewnym czasie straci swój urok. Istnieją jednak sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem. Czym jest auto detailing? Jakie usługi oferowane są przez profesjonalne studio detailingu? Co obejmuje detailing wnętrza samochodu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest auto detailing?

Auto Detailing to rozbudowany i szczegółowy proces, który polega na czyszczeniu, polerowaniu i woskowaniu samochodu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Celem takich działań jest poprawa estetyki i prezencji danego pojazdu. Poprzez dbałość o powłokę jesteśmy w stanie przedłużyć jej trwałość, jednocześnie utrzymywać satysfakcjonujący wygląd. Wbrew pozorom jest to dziedzina, która w Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno. Nie zmienia to jednak faktu, że każdego roku popularność takich usług znacząco wzrasta. Specjaliści są bowiem w stanie zmienić kilkunastoletnie auto na czterokołowca, który wygląda jak zakupiony z salonu.

Jakie usługi oferowane są przez profesjonalne studio detailingu?

Profesjonalne studio detailingu świadczy szereg zróżnicowanych usług dla klientów. Przykładem jest chociażby kompleksowe czyszczenie i renowacja tapicerki. Specjaliści zajmują się również polerowaniem lakieru, co umożliwia ukrycie nieestetycznych przetarć bądź wgnieceń. Dość powszechnym zjawiskiem jest również aplikacja powłok ochronnych- skutecznie zabezpieczają przed promieniowaniem ultrafioletowym, solą drogową, a także innymi zabrudzeniami. Popularna jest usługa oklejania samochodów za pośrednictwem specjalistycznych folii. Chronią nie tylko przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również izolują przed opryskami. Do pozostałych usług zaliczyć możemy ozonowanie, odgrzybianie, usuwanie wgnieceń, renowację lamp, polerowanie szyb, renowacja felg, czyszczenie silnika. Wybór w tym zakresie jest zatem szeroki.

Co obejmuje detailing wnętrza samochodu?

Detailing wnętrza samochodu to dość złożona usługa. W pierwszej kolejności specjaliści zajmują się dokładnym odkurzaniem każdej szczeliny. Następnie firmy czyszczą i piorą różnorodne elementy, jak chociażby podłogę, fotele bądź podsufitki. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne preparaty, które mają korzystne właściwości ułatwiające pozbywanie się najbardziej problematycznych zabrudzeń. Kolejnym etapem jest kompleksowe czyszczenie skórzanych, chromowanych i plastikowych elementów, dzięki czemu odzyskują swój stary blask. Bardzo ważną usługą jest zabezpieczenie wnętrza. W ten sposób zminimalizujemy potencjalne uszkodzenia związane z codziennym użytkowaniem samochodu. Na życzenie klienta zabezpieczane są również skórzane fotele. Detailing znacząco różni się od standardowego czyszczenia auta, które wykonywane jest przez klientów samodzielnie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj