ładowanie akumulatora

Kto uważa, że film „Obecność” był przerażający, najwyraźniej nie napotkał jeszcze na sytuację awaryjną, w której jego akumulator samochodowy rozładowuje się w środku kryzysu.

Gdyby pojazdy były prawdziwymi żywymi istotami, akumulatory byłyby ich układem krążenia. Są one tak samo ważne jak paliwo do napędzania kół. W przypadku, gdy akumulator jest wyczerpany, szanse na uruchomienie pojazdu są znikome. Aby było to proste, akumulator samochodowy musi być optymalnie naładowany, aby samochód mógł się sprawnie poruszać.

Teraz nie możemy się oprzeć gorzkiemu faktowi, że akumulatory samochodowe czasami wyczerpują się do zera, z wielu powodów. Ale to, co możemy zrobić, to odsunąć chaos związany z rzeczywistym czasem ładowania akumulatora samochodowego za pomocą 12-woltowej ładowarki.

Więc, czy to zawsze jest kwestia kilku minut? Przekonajmy się!

Ładowanie akumulatora za pomocą ładowarki 12-woltowej.

Zanim zagłębimy się bardziej, pamiętajmy, że przy określaniu średniego czasu ładowania akumulatorów samochodowych należy wziąć pod uwagę listę czynników. To całkiem naturalne, że ktoś, kto nie zna się wcześniej na akumulatorach samochodowych, może uznać to za niezrozumiałe.

Niemniej jednak dość powszechnym czynnikiem decydującym o tym, jak szybko akumulator samochodowy może się ładować, jest poziom natężenia prądu. Oto szczegółowy opis czasu ładowania akumulatorów samochodowych, mając na uwadze ten kluczowy czynnik.

  1. Ładowanie akumulatora przy 40 amperach (Szybkie ładowanie)

Jak widać, ładowarki większej mocy potrafią ładować akumulatory szybciej niż ładowarki mniejszej mocy, nawet w sytuacjach, gdy są całkowicie rozładowane. W związku z tym ładowarka 12 V o mocy 40 amperów to coś, co każdy kierowca powinien mieć zawsze w swoim samochodzie.

Bez względu na to, czy jest to awaria w trakcie zwykłej podróży, czy też pilna potrzeba, mocniejsze urządzenia mogą uwolnić Cię od stresu związanego ze zbyt długim oczekiwaniem. Przeciętnie, może się zdarzyć, że będziesz musiał czekać tylko kilka minut. Poza tym, jeśli zostaną połączone z kablami, produkty te zamienią się również w doskonałe rozruszniki.

Jednak z drugiej strony, pozostawienie go na zbyt długo może spowodować poważne uszkodzenia akumulatora samochodowego i skrócić jego żywotność o połowę. Tak więc, jeśli używasz ładowarki 12 V o wyższych amperach, najlepiej wybrać inteligentne ładowarki, które automatycznie przechodzą w tryb uśpienia, gdy tylko akumulator zostanie optymalnie naładowany.

  1. Ładowanie akumulatora przy 4 amperach (ładowanie normalne).

Dla tych, którzy nie są świadomi, przeciętny akumulator samochodowy jest w stanie pomieścić w sumie do 48 amperów. W związku z tym ładowarka o mocy 4 amperów może ładować produkt w standardowym tempie 4 amperów na godzinę. Wystarczy policzyć; ładowarki te potrzebują średnio 12 godzin, aby optymalnie naładować akumulator. Ładowarki te mogą jednak szybciej zakończyć pracę, jeśli posiadasz mniejszy akumulator samochodowy.

Teraz każdy może się zastanawiać — po co tracić 12 godzin, skoro ładowarka o mocy 40 amperów może wykonać pracę w ciągu kilku minut?

Cóż, nie wszyscy są zainteresowani wyłącznie szybkim ładowaniem. Niektórzy z nas chcą bezpiecznie działać, upewniając się, że nie wystąpią żadne efekty uboczne i że ładowanie będzie utrzymywane na wyższym poziomie. Dla takich zmotoryzowanych ładowarka o 4 amperach to absolutna przyjemność.

  1. Ładowanie akumulatora z prędkością 2 amperów (ładowanie podtrzymujące).

Kontynuując matematykę, jest dość oczywiste, że ładowarki 2 A potrzebują aż 24 godziny, aby naładować średni akumulator 48 A. Jest to dwa razy bardziej uciążliwe niż ładowarka o 4 amperach, więc dlaczego zdrowy człowiek miałby w ogóle rozważać taką opcję? Cóż, w ładowaniu bardziej liczy się utrzymanie poziomu naładowania baterii tak długo, jak to możliwe.

Ładowarka o mocy 2 amperów zapewnia, że bateria nigdy nie wyczerpie się całkowicie z energii, co znacznie wydłuża jej żywotność. Tradycyjnie używa się jej do zasilania zabytkowych samochodów, aby nie dopuścić do szybkiego zniszczenia akumulatorów. Jednak w ostatnim czasie obserwuje się znaczny wzrost liczby profesjonalnych kierowców i mechaników korzystających z prostowników zapewniających optymalną wydajność podczas pracy.

Czym jest szybki start?

Czasami nie mamy wystarczająco dużo czasu na wielogodzinne ładowanie akumulatora. W takich przypadkach szybki start działa jako tymczasowe rozwiązanie problemów z rozładowaniem akumulatora samochodowego. Wystarczy ładowarka o mocy 40 amperów i zestaw standardowych kabli rozruchowych, a te zrobią swoje. Należy jednak pamiętać, aby nie podłączać przewodów nieprawidłowo, gdyż w przeciwnym razie może to usmażyć układ elektryczny pojazdu.

Jak ładować akumulator samochodowy podczas jazdy?

W razie gdybyś się zastanawiał — nie, nie ma obowiązku zatrzymywać pojazdu za każdym razem podczas ładowania akumulatora, chyba że jest on całkowicie martwy. W przypadku, gdy akumulator jest całkowicie rozładowany, najlepiej zdecydować się na szybkie ładowanie i użyć ładowarki o mocy 40 amperów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli jednak akumulator nie jest całkowicie rozładowany, można go również ładować podczas jazdy.

Gdy znajdziesz się w takiej sytuacji, najlepiej pozostawić samochód na chwilę na biegu jałowym, aby akumulatory generowały znaczne zwiększenie mocy. A kiedy już zaczniesz jeździć, im szybciej, tym szybciej akumulator będzie się ładował. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, staraj się nie korzystać z żadnych dodatkowych funkcji związanych z rozładowywaniem akumulatorów, takich jak klimatyzacja czy odtwarzacz stereo.

Na tym kończymy nasz przewodnik dotyczący ładowania akumulatora samochodowego za pomocą ładowarki 12 V. Najważniejszym czynnikiem, który należy tutaj wziąć pod uwagę, jest to, że stosowanie mocniejszych urządzeń powoduje szybsze ładowanie, a reszta to elementarna matematyka. Więc, czy jesteś nadal zdezorientowany, jak długo trwa optymalne ładowanie akumulatorów samochodowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj