Aby utrzymać pojazd w należytym stanie, konieczne jest częste sprawdzanie poziomu płynów. Uzbrojeni w te profesjonalne wskazówki dla kierowców samochodów, będziesz gotowy do sprawdzenia wszystkiego, od płynu hamulcowego do płynu przekładniowego w ciągu kilku minut.

1) Jak sprawdzić płyn przekładniowy

Uruchom pojazd i pozostaw go uruchomionego. Upewnij się, że samochód znajduje się na parkingu z włączonym hamulcem ręcznym.

Podnieś maskę silnika i zdejmij wskaźnik poziomu płynu przekładniowego. (Zauważysz go w pobliżu zapory z tyłu silnika).

Używając szmaty, wytrzyj przyrząd i załóż go na miejsce.

Ponownie wyjmij wskaźnik poziomu płynu przekładniowego i sprawdź jego ilość w stosunku do oznaczeń. Odczytuje niski poziom, natychmiast skontaktuj się ze specjalistą ds. skrzyni biegów.

Sprawdź kolor oleju przekładniowego, który powinien być czysty i różowy. Ciemny olej przekładniowy może być znakiem, że powinieneś dokonać zmiany oleju przekładniowego.

Uwaga: Nie wszystkie pojazdy mają przyrząd do pomiaru poziomu płynu przekładniowego. W takich przypadkach, płyn przekładniowy może wymagać sprawdzenia przez wykwalifikowanego technika samochodowego.

2) Jak sprawdzić płyn hamulcowy

Instrukcja obsługi pojazdu może wskazywać, że zazwyczaj konieczne jest sprawdzenie płynu hamulcowego. (Zwykle zaleca się sprawdzanie płynu hamulcowego raz w roku.)

Należy zlokalizować zbiornik płynu hamulcowego. (Czasami jest on oznaczony i może znajdować się na silniku).

Uwaga: W niektórych starszych pojazdach płyn hamulcowy będzie sprawdzany wyłącznie w zamkniętym metalowym pudełku cylindra głównego.

Przed zdjęciem zaślepki zbiornika płynu hamulcowego należy użyć środka do czyszczenia aerozoli dopuszczonego do użycia w samochodzie, aby pozbyć się wszelkich cząstek brudu wokół zaślepki. (Zanieczyszczenie płynu cząstkami stałymi może prowadzić do kosztownych uszkodzeń.)

Zdejmij korek i sprawdź poziom płynu hamulcowego na przyrządzie podłączonym do czoła korka. Jeśli wskaźnik wskazuje, że ilość płynu hamulcowego jest niska, należy zlecić jego wymianę przez specjalistę.

3) Jak sprawdzić płyn chłodzący

Instrukcja obsługi Twojego pojazdu może wskazywać, że zazwyczaj konieczna jest wizualizacja czynnika. (Zazwyczaj sugeruje się sprawdzanie płynu co pięćdziesiąt tysięcy kilometrów lub co dwa lata.

Zlokalizuj zbiornik czynnika. Powierzchnia zbiornika jest oznaczona do punktu, w którym znajduje się środek. Jeśli zakres odczytu jest niewielki, dodaj dodatkowy dopuszczalny środek chłodzący, lub zleć naprawę pojazdu wykwalifikowanemu personelowi samochodowemu.

Uwaga: przed próbą otwarcia pokrywy należy wyłączyć na piętnaście do dwudziestu minut gorący silnik w celu schłodzenia.

4) Jak sprawdzić poziom naładowania akumulatora

Można się spodziewać, że większość akumulatorów samochodowych będzie działać od 3 do 5 lat, jednak ich żywotność wydłuży się przy odpowiedniej konserwacji, a także często sprawdzając poziom płynu w akumulatorze.

Znajdź wskaźnik stanu akumulatora samochodowego na górnej części akumulatora. Kolor wyraźnie podświetlony w oknie wskaźnika jest często prezentowany następująco:

Czerwony: Dodać wodę destylowaną

Biały: Bateria wymaga ładowania (Uwaga: Instrukcja obsługi Twojego samochodu może zawierać wiele informacji o tym, jak określić stan akumulatora. Jeśli wskaźnik odczytuje kolor czerwony („Dodaj wodę destylowaną”), wlewaj wodę do akumulatora po trochu, aż do osiągnięcia najwyższego poziomu kratek akumulatora. nie używaj filtrowanej wody lub wody z kranu.

Uwaga: Nie da się zawsze korzystać z wody, ponieważ niektóre akumulatory są bez obsługowe i uszczelnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj