Mechanic checking tire pressure for increased gas milage

Dobra konserwacja opon nie tylko oszczędzi Ci wypadków, ale również pomoże zmniejszyć całkowite wydatki na samochód w ciągu roku. W tym artykule przedstawiliśmy kilka wskazówek. Awariom opon można zapobiec, stosując się do poniższych 7 wskazówek.

Zaleca się sprawdzanie opon raz na miesiąc lub przed dłuższą podróżą. Łatwo to zrobić:

Sprawdzić wewnętrzną i zewnętrzną stronę opon. Istnieją różne metody odczytu ścianek bocznych. Upewnij się, że nie ma bieżnika ani nie jest przecięta skóra opony. Sprawdź, czy opona potrzebuje rotacji? Sprawdzić, czy nie ma ograniczeń ciśnienia i temperatury.

Zaleca się posiadanie w samochodzie opony zapasowej. Większość ludzi ma opony zapasowe, ale ponieważ nie są one używane tak często, ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa opon zapasowych są w większości ignorowane. Lepiej jest sprawdzać oponę zapasową co 3 miesiące i przed dłuższą podróżą.

Nie używaj tej samej opony dłużej niż 5 lat. Jeśli używasz opony starszej niż 5 lat, staje się to niezgodne z prawem i możesz zostać ukarany.

Pozwól swoim pojazdom zatrzymać się i ostygnąć, szczególnie podczas długich podróży. Przegrzanie może łatwo uszkodzić opony, dlatego upewnij się, że ograniczenia prędkości są zgodne z wymaganiami producenta i unikaj przegrzania opon.

Nie należy zakładać różnych typów opon na prawą i lewą stronę pojazdu. Przyczyni się to w znacznym stopniu do zachwiania równowagi w oponach. Ten krok jest bardzo ważny podczas rotacji opony. Obróć przednie opony tylnymi oponami. Obrócić prawą przednią oponę z lewą tylną i odwrotnie dla drugiej pary.

Sprawdź, czy nie ma śladów uszkodzeń, takich jak małe kamienie osadzone w skórze opony, kawałki szkła, gwoździe lub inne niepożądane przedmioty. Należy je ostrożnie zdemontować, sprawdzić ciśnienie w oponach i stan roboczy. Opony mogą być naprawiane, ale upewnij się, że zadane obrażenia zostaną naprawione. Nie tylko naprawiaj oponę z zewnątrz. Należy ją dokładnie sprawdzić i w razie potrzeby wymienić na oponę zapasową.

Ważne jest, aby przeczytać instrukcję producenta dotyczącą bezpieczeństwa opon. Obroty opon są również niezbędne do długotrwałego użytkowania. Prosimy jednak nie zaniedbywać instrukcji obsługi producenta.

Eksperci zalecają sprawdzanie opon pod kątem ich osiowania i wyważenia przynajmniej raz w roku.  Ważne jest, aby korzystać z usług specjalisty ds. opon. Doświadczony technik z łatwością wskaże Ci, która opona jest przyczyną nierównowagi.

Firmy oferują tego rodzaju usługi. Mają one doskonałe wyniki w zakresie świadczenia usług na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj