Wakacje to najwspanialszy okres w roku dla większości z nas. Dlatego warto zadbać aby odbywały się bezstresowo i przygotować się na ewentualne awaryjne sytuacje. Wyjazd samochodem na urlop powinien być dobrze zaplanowany, co wiąże się ze stworzeniem listy rzeczy, które należy zabrać w podróż. Poniżej przedstawiamy najpotrzebniejsze sprzęty i artykuły, które gwarantują spokojny urlop.

Wyjazd samochodem na wakacje

Wakacyjny wyjazd samochodem oznacza niezależność od środków transportu i możliwość zwiedzenia większej ilości miejsc. Należy jednak pamiętać, że tego typu przedsięwzięcie oznacza znalezienie się daleko od przyjaciół i znajomych, którzy mogli by pomóc w razie awarii. Nie ma nic gorszego niż poważna usterka podczas wymarzonego wyjazdu z najbliższymi, dlatego przed jego rozpoczęciem warto zdecydować się na przegląd stanu technicznego pojazdu. Jest to szczególnie istotne w przypadku długich i dalekich wycieczek. Przegląd minimalizuje ryzyko wystąpienia wielu awarii, a co za tym idzie zmniejsza stres związany z ich ewentualnym wystąpieniem

Rzeczy jakie warto mieć w samochodzie

Przed rozpoczęciem podróży w samochodzie powinno znaleźć się kilka istotnych rzeczy, najważniejsze z nich to:

  • trójkąt ostrzegawczy oraz zapasowe koło – im dłuższa trasa, tym ryzyko złapania gumy jest większe. Z tego powodu warto przygotować się na konieczność samodzielnej wymiany opony. Aby tego dokonać należy zadbać o bezpieczeństwo swojego pojazdu oraz innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach warto posiadać trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelkę odblaskową.
  • podstawowe narzędzia – wielu kierowców posiada umiejętności pozwalające na naprawę drobnych usterek. Dlatego niezbędnymi elementami ich wyposażenia powinny być takie narzędzia jak: śrubokręt, kombinerki, bezpieczniki, opaski zaciskowe, klucze i latarka.
  • linka holownicza – sytuacja, w której pojazd odmawia posłuszeństwa może przytrafić się każdemu. Dlatego warto wozić ze sobą linkę holownicza, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze wydane na holowanie przez profesjonalną firmę.
  • apteczka – powinna zawierać wszystkie niezbędne elementy, takie jak środki przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe, wodę utlenioną, plastry i nożyczki.

Dodatkowe akcesoria do samochodu

Poza elementarnym wyposażeniem warto zabrać ze sobą funkcjonalne, dodatkowe wyposażenie, które zwiększy komfort podróżowania. Jedną z taki rzeczy jest powerbank pomagający w awaryjny rozruchu. Nierzadko tego typu sprzęt zwalnia z konieczności korzystania z pomocy mechaników. Ponadto warto się zaopatrzyć w nowoczesny lokalizator GPS. Dzięki takiemu urządzeniu ryzyko pomylenia drogi i późniejszego nadrabiania straconych kilometrów jest minimalne. Kolejny ułatwiający życie sprzęt to kamera instalowana przy lusterku lub na przedniej szybie. Takie rozwiązanie może pomóc uniknąć mandatu, a w najgorszym scenariuszu pozwala na jednoznaczne wskazanie kierowcy, który spowodował stłuczkę lub poważniejsze zderzenie. Poza tym warto ze sobą zabrać takie rzeczy jak zapasowe kluczyki oraz tradycyjną papierową mapę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj