Nowe opony zawsze będą kosztować więcej niż kilka złotych. Jednak kupno dobrych opon jest koniecznością. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że opony są najważniejszym elementem bezpieczeństwa w każdym pojeździe. Opony stanowią jedyne połączenie pomiędzy samochodem a drogą, więc skąpstwo przy ich zakupie może narazić Cię na niebezpieczeństwo.

Nie oznacza to, że musisz płacić najwyższą cenę. Oszczędzanie na oponach ma więcej wspólnego z wyczuciem czasu niż z szukaniem promocji lub mniej kosztowną marką. A oto sekret: kup opony w październiku lub kwietniu, aby zaoszczędzić jak najwięcej na nowym zestawie kół.

Opony trafiają do sprzedaży w październiku, aby zachęcić konsumentów do zakupu przed zimą, i ponownie w kwietniu, gdy pogoda robi się na tyle ciepła, że ludzie zaczynają myśleć o podróżach samochodowych i przejażdżkach.

Kiedy należy wymienić opony

Opony należy wymienić, zanim bieżnik zejdzie poniżej 5,5 mm — należy to zrobić wcześniej, aby zachować prawidłowe hamowanie i prowadzenie — lub gdy upłynie termin ich przydatności do użytku. Opony mają wytłoczony na boku kod, za pomocą którego można określić ich wiek. Nie czekaj z wymianą niebezpiecznych opon tylko dlatego, że chcesz trafić na wyprzedaż. Bezpieczeństwo jest ważniejsze niż zaoszczędzenie kilku złotych.

Jeśli nie będziesz w stanie zgrać czasu zakupu z wyprzedażami październikowymi lub kwietniowymi, istnieją inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na oponach.

Kup opony w Internecie

Większy wybór i możliwość skorzystania z okazji do wyprzedaży opon można uzyskać, kupując je przez Internet. Oczywiście oznacza to, że będziesz musiał zorganizować transport opon do lokalnego warsztatu w celu ich zamontowania. Nie jest to duży problem, jeśli masz do dyspozycji ciężarówkę lub minivana, ale może okazać się problematyczny, jeśli jesteś właścicielem małego samochodu sportowego.

Zachowaj paragon i dokumenty gwarancyjne

Jeśli Twoje opony są wadliwe lub zużyją się przedwcześnie, producent uwzględni w cenie następny komplet. Trzeba jednak mieć dokumenty niezbędne do złożenia reklamacji. Niektóre firmy oponiarskie oferują dodatkowe ubezpieczenie przy zakupie opon. Ponadto wiele sklepów naprawia przebicia i zmienia opony za darmo, jeśli kupisz u nich komplet. Chociaż nie pozwoli to zaoszczędzić na początkowym koszcie opon, może pomóc uniknąć dodatkowych wydatków w późniejszym czasie.

Kupuj używane opony

Używane opony są tańsze, ale zazwyczaj jest ku temu powód. Kup zestaw używanych opon, a po krótkim czasie prawdopodobnie odkryjesz, że ktoś się ich pozbył, ponieważ nie są idealnie okrągłe, powodują dużo hałasu lub mają jakąś inną wadę. Chociaż sprzedaż przeterminowanych opon jest nielegalna, nie oznacza to, że się nie zdarza. Jeśli więc zdecydujesz się na taki krok, sprawdź daty i sprawdź, czy nie zostały wycofane z rynku.

Dbaj o swoje opony

Nie ma lepszego sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy na oponach, niż dbanie o ten zestaw, który masz teraz, aby służył dłużej. Dbaj o prawidłowe ciśnienie i rotację opon, aby nie zużyły się wcześniej, niż powinny i zwracaj uwagę na ich nierównomierne zużycie. Może to świadczyć o problemie z geometrią kół, który musisz naprawić. Nieprawidłowa geometria kół jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnego zużywania się opon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj