myjnia bezdotykowa
FOT: EHRLE

Nadszedł czas, abyś oddał swój samochód do myjni, co oznacza, że musisz podjąć kilka decyzji. Jakiego rodzaju myjni szukasz? Czy masz czas, aby skorzystać z myjni wysokiej jakości? Jaka jest najlepsza opcja dla Twojego samochodu?

Możesz pomyśleć o automatycznej, bezdotykowej myjni samochodowej. Wjeżdżasz, zostajesz spryskany i wyjeżdżasz, prawie bez żadnej pracy z Twojej strony. Wydaje się, że byłoby to szybkie i łatwe, ale czy jest to bezpieczne dla Twojego samochodu?

Czym jest myjnia bezdotykowa?

Korzystanie z metody bezdotykowej myjni oznacza, że jedynymi rzeczami dotykającymi Twojego samochodu są jedynie szampon i woda pod wysokim ciśnieniem. Twój samochód jest najpierw spłukiwany wodą, następnie nakładana jest na niego warstwa mydła, a na koniec mydło jest zmywane strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem.

Może się wydawać, że jest to szybka i łatwa opcja, jeśli chodzi o mycie samochodu, ale jej skutki mogą faktycznie zostawić samochód w jeszcze gorszym stanie niż wtedy, gdy go przyprowadziłeś.

Wybierzmy się na przejażdżkę po automatycznej myjni bezdotykowej, aby zobaczyć niektóre z wad z bliska i osobiście.

Silne środki chemiczne w myjniach bezdotykowych.

Zaczynamy od faktycznej części czyszczącej tej wycieczki. Ponieważ w myjni bezdotykowej nie ma fizycznego kontaktu ze szmatką lub ręcznikiem, tracisz zapał potrzebny do skutecznego usunięcia brudu.

Aby to zrekompensować, myjnie bezdotykowe stosują specjalne środki myjące zawierające wysokie stężenie silnych substancji chemicznych o wyższym pH. Skraca to żywotność wosku i środków uszczelniających na samochodzie, zakłócając równowagę chemiczną produktów.

Mycie po myciu, mydliny szybko usuwają warstwy powłoki, a po zaledwie kilku myciach, szampon może nawet zacząć niszczyć lakier na samochodzie. Bez dobrych środków ochrony lakieru, Twój samochód jest bardziej podatny na różne elementy fizyczne, które napotykasz podczas jazdy, brakuje ochrony przed deszczem, gradem, gruzem drogowym i jeszcze większym brudem.

Twój samochód będzie wydawać się brudniejsze, szybciej, prowadząc cię do kolejnego czyszczenia.

Myjnia samochodowa

Następnie, samochód musi być spłukany, aby usunąć mydło, które zostało użyte, wraz z brudem i gruzem, który wciąż tam pozostaje. Bezdotykowe myjnie wykorzystują strumienie wody pod wysokim ciśnieniem, aby wydmuchiwać wszystko i wszędzie z Twojego samochodu. Ta agresywna i niebezpieczna metoda rozbija nagromadzony brud i rozsyła odpady po powierzchni samochodu.

W konsekwencji kończysz, pozostawiając zadrapania na lakierze i plastikowych częściach samochodu. Przy większej ilości myć istnieje większe prawdopodobieństwo, że woda spowoduje odpryskiwanie lakieru i ewentualnie rdzewienie części wykończenia samochodu.

Kondycjonowanie wody w myjniach automatycznych

Twój samochód jest już prawie skończony, potrzebuje tylko ostatniego płukania. W celu efektywnego działania urządzeń bezdotykowych z wodą pod wysokim ciśnieniem woda musi przejść przez proces kondycjonowania. Zasadniczo, woda jest „zmiękczana” poprzez proces dodawania soli i elektryczności, który usuwa większe minerały, dzięki czemu woda przepływa przez maszyny łatwiej i szybciej.

Używanie wody z recyklingu z wcześniejszych myć jest przyjazną dla środowiska cechą większości myjni samochodowych. Woda jest zbierana, filtrowana, używana do spłukiwania Twojego samochodu, zbierana, filtrowana i używana ponownie.

Jednak ponowne uzdatnianie wody powoduje nagromadzenie się soli w wodzie i pozostawia na powierzchni samochodu mglistą warstwę zaschniętej soli. W myjniach bezdotykowych spływ wody niesie ze sobą o wiele więcej zanieczyszczeń, ponieważ to woda wykonuje ciężką pracę w procesie czyszczenia.

Z drugiej strony, ta warstwa soli w zasadzie zastępuje warstwę powłoki lakierniczej, która została wcześniej uszkodzona.

Co powinieneś zrobić

Twój samochód jest osuszony, a my skończyliśmy naszą podróż po automatycznej myjni bezdotykowej. Teraz kiedy już to zrobiliśmy, Twój samochód wygląda… nie najlepiej.

Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem na umycie samochodu bez uszkodzeń jest po prostu użycie szamponu przeznaczonego do mycia samochodów i miękkiej szmatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj