wosk do samochodu

Wosk służy przede wszystkim do zabezpieczenia i pielęgnacji lakieru karoserii. Ich zadaniem jest głównie ochrona lakieru przed promieniami UV, aby lakier nie płowiał ani nie wyblakł. Lakier zabezpieczony woskiem jest znacznie łatwiejszy w myciu, a pielęgnacja ogranicza się do spłukania samochodu wodą pod ciśnieniem.

Woskowanie samochodu to nic innego, jak pokrycie lakieru samochodowego warstwą wosku, dzięki czemu jest on zabezpieczony przeciw negatywnemu wpływowi jakie może mieć środowisko zewnętrzne, oraz poprawia znacznie jego przejrzystość. Co więcej, zaletą wosku jest fakt, że wypełnia on niedoskonałości lakieru jakimi mogą być rysy powstające podczas użytkowania samochodu. Należy pamiętać, że wosk nie jest w stanie całkowicie ich wyeliminować, może jedynie je zatuszować.

Jakie są korzyści z woskowania samochodu?

Przede wszystkim względy estetyczne. Nic tak nie cieszy oka fanów motoryzacji jak zadbany, lśniący lakier pokrywający samochód. Dodatkowo, wartość rynkowa zadbanego auta automatycznie wzrasta. Kolejnym plusem jest zabezpieczenie przed korozją. O ile podwozie można zabezpieczyć odpowiednimi preparatami które tworzą grubą warstwę, tak ochrona lakieru musi być znacznie bardziej delikatna. Dobrej jakości wosk samochodowy jest w stanie utrzymać się na karoserii nawet kilka miesięcy.

Kolejnym atutem jest ochrona przed brudem i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Niezależnie od tego, czy korzysta się z usług myjni samoobsługowej czy samochód myje się ręcznie, szampon przeznaczony do samochodów nie zawsze jest w stanie oczyścić lakier ze wszelkich drobin i zanieczyszczeń. Dzięki pokryciu samochodu woskiem, zanieczyszczenia nie będą osadzać się w tak dużym stopniu jak bez niego.

Następną zaletą woskowania samochodu jest łatwość mycia. Najczęściej wystarczy przemyć samochód wodą, a od czasu do czasu wybrać się na kompleksowe mycie. Dobrej jakości woski wytrzymują kilka myć, dlatego nie trzeba za każdym razem nakładać nowej warstwy wosku.

Rodzaje wosków samochodowych 

Najpopularniejszymi woskami na rynku są przede wszystkim woski twarde. Aby ich użyć potrzebna jest specjalna gąbeczka oraz ściereczka z mikrofibry. Tego typu woski są najbardziej trwałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz dają idealną głębię koloru. Niestety, mają także swoje wady – bardzo długi czas aplikacji na karoserię. Woski można podzielić na trzy kategorie – naturalne, syntetyczne oraz hybrydowe.

Woski hybrydowe – to połączenie dwóch wosków, naturalnych i syntetycznych. Dzięki takiej kombinacji głębia koloru zostanie perfekcyjnie wydobyta, ochrona lakieru będzie na doskonałym poziomie a dodatkowo wosk będzie bardzo trwały na powierzchni.

Woski w mleczku – jest to znacznie rzadziej wybierany wosk niż twardy. Ich stosowanie jest znacznie łatwiejsze przez płynną formułę, oraz wymagają mniej czasu, natomiast ochrona lakieru jest znacznie słabsza niż ta, jaką oferują woski twarde.

Woski w atomizerze – są doskonałym wyborem w przypadku oczekiwania szybkiego, ale dobrego efektu. Użytkowanie tego wosku jest znacznie łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze ze względu na wygodne dozowanie na karoserię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj