Carsharing stał się w Polsce usługą bardzo popularną i coraz częściej używaną przez wiele osób. Nie da się ukryć, że korzysta z niego w większości młodsze pokolenie, choć zdarzają się także pewne wyjątki. Samochody do wynajęcia na minuty są już rozlokowane niemal po całej Polsce, a poruszanie się nimi w obrębie miasta jest niezwykle wygodne i bezproblemowe.

Korzystanie z takiej oferty jest niezwykle proste i nie wymaga praktycznie żadnych formalności. Wystarczy jedynie pobrać aplikację przewoźnika, wysłać skan dokumentu uprawniającego do poruszania się pojazdem danej kategorii i końcowo wpisać numer karty, z której pobierane mają być pieniądze. Jak się okazuje, samochody na minuty mogą odznaczać się wieloma funkcjami, z których nie wszystkie znane są przeciętnemu użytkownikowi.

Carsharing dla osób prywatnych – najpopularniejsza odmiana

Nie da się ukryć, że powszechną formą carsharingu jest wersja przeznaczona wyłącznie dla osób prywatnych. To właśnie na ten cel przeznaczana jest największa flota pojazdów. Dzieje się tak dlatego, by każdy użytkownik szukający samochodu na minuty, znalazł swój cel stosunkowo blisko. Rozwiązanie wynajmu na minuty niesie ze sobą ogrom korzyści. Przede wszystkim, taki samochód służy nam wyłącznie do dojazdu do określonego celu. Nie jesteśmy odpowiedzialni za to, co stanie się z nim po jego odstawieniu. Może do niego wsiąść inny kierowca, a my niezobowiązani do powrotu, znajdziemy wtedy pojazd zlokalizowany znacznie bliżej nas.

Koszt, jaki ponosimy za przejazd, jest uzależniony wyłącznie od przejechanych minut i opiera się na stawce ustalonej przez przewoźnika. Aby wynająć taki samochód, wystarczy jedynie zeskanować przy użyciu aplikacji kod QR, znajdujący się na szybie pojazdu.

Auto na minuty jako alternatywa dla firmy przeprowadzkowej?

Ciekawą usługą okazuje się być auto dostawcze na minuty. Korzystając z takiej oferty, możemy zapomnieć o długim czasie oczekiwania, z jakim trzeba się liczyć w przypadku współpracy z firmą od przeprowadzek. To ile zapłacimy, jest zależne wyłącznie od ilości rzeczy i czasu ich przeładowywania. Zazwyczaj, wychodzi to znacznie taniej od wynajmu firmowego auta z kierowcą. Zasada działania jest oczywiście taka sama jak w przypadku usługi dotyczącej samochodów osobowych.

Usługa carsharingu dla firm – na czym polega?

Carsharing dla firm różni się nieco od standardowej oferty dla osób prywatnych. Właściciele korporacji dogadują się zazwyczaj z przewoźnikami, aby Ci regularnie podstawiali pod firmę określoną ilość aut, dostępnych dla pracowników.

Osoby zatrudnione nie są oczywiście zobowiązane do płacenia za przejazd. Za to odpowiada wyłącznie właściciel firmy, a przejazdy mogą być realizowane w ramach podróży służbowych. Działalność wykupuje przeważnie określony abonament, dzięki któremu w ciągu miesiąca może wyjeździć konkretną ilość godzin. Jest to rozwiązanie bardzo opłacalne dla tych firm, u których ilość przejazdów odbywanych w ramach pracy nie jest duża i nie wykracza zbytnio poza miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj