Miejska przestrzeń ulega powolnym zmianom, które sprytnie wkradają się w codzienność, czyniąc wiele dobrego. Ostatnimi laty popularność zyskują jednoślady elektryczne, które wręcz powalają liczbą zalet. Ich funkcjonalność daje nieograniczone możliwości. Miejska jazda bez wyrzutów sumienia zyskała nowy wymiar, a korzyści czerpie nie tylko kierowca.

Cena przyjazna portfelom

Panuje powszechne przekonanie, że koszty zakupu pojazdu elektrycznego przewyższają możliwości przeciętnego Kowalskiego. Mit ten jest skutecznie obalany, co widać jak na dłoni, przeglądając oferty w sieci. Wystarczy spojrzeć na motocykle marki Benelli czy skutery Rieju, by wiedzieć, że w całkiem przystępnej cenie można stać się szczęśliwym posiadaczem pojazdu z silnikiem elektrycznym o dobrych parametrach.

Popularność jednośladów sprawia, że ich oferta stale się powiększa. Rośnie konkurencyjność, co także wpływa na cenę. Jeśli przeliczyć dodatkowo koszty codziennej eksploatacji, okazuje się, że jest to bardzo trafna inwestycja.

Zaskakujące koszty użytkowania

Jedną z największych zalet użytkowania pojazdów elektrycznych jest ich wydajność i niskie koszty eksploatacji. Od dawna wiadomo, że silniki jednośladów ładowane są prądem, którego cena jest stała dla wszystkich modeli. Łatwo obliczyć, że przejechanie trasy długości 100 kilometrów będzie kosztować zaledwie 2 złote. To kilkanaście razy mniej w porównaniu do spalania pojazdów spalinowych.

Przestrzeń wielkomiejska bywa wymagająca, zmuszając kierowców samochodów do wydatków rzędu 500-700 złotych miesięcznie za paliwo. Skutery i motocykle elektryczne za tę samą trasę pochłoną około 50 złotych. Czy to nie jest imponująca różnica?

Radość Matki Ziemi

Zakup pojazdu elektrycznego to świadomy wybór, który wpływa dobroczynne na środowisko. Emisja spalin jest zlikwidowana do zera, co niezwykle pozytywnie pływa na otoczenie. Ponadto jednoślady elektryczne są praktycznie bezgłośne, a ich silniki nie płoszą zwierząt. Ta cecha świetnie sprawdza się w mieście, gdzie hałasy z różnych źródeł przenikają się nawzajem, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Pojazd, który odnajdzie się w miejskim labiryncie

Wąskie uliczki, zapełniony parking? Żaden problem! Gabaryty motocykli i skuterów spalinowych pozwalają sprawnie pokonać niemal każdą przestrzeń. Korki po wyjeździe z pracy praktycznie nie dotyczą posiadacza takiego pojazdu. Podobnie z miejscem do parkowania – lekkie i zwrotne jednoślady można pozostawić w wielu miejscach bez szkody dla otoczenia.

Coraz dalej

Jeszcze do niedawna zasięg pojazdów elektrycznych był sporą przeszkodą. Dziś jednoślady wyposażone są nawet w dwie baterie, co znacznie zwiększa ich możliwości. Zasięg współczesnych modeli wynosi do 160 kilometrów! Czas ładowania również został znacznie skrócony – do uzyskania pełnej baterii wystarczy nie 6-7 godzin, a jedynie połowa tego czasu.

Pojazdy elektryczne mają znakomite parametry, pozwalając czerpać prawdziwą przyjemność z codziennych podróży. Świadoma inwestycja sprzyja trosce o naturę i stan własnego portfela. Zdecydowanie warto przemyśleć kwestię zakupu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj