Kierowcy nie do końca lubią moment, w którym zbliża się koniec ich polisy ubezpieczeniowej OC, która jest obowiązkowa na terenie całego kraju. Gdy nadchodzi koniec aktualnej polisy, próbują znaleźć nową, jak najbardziej korzystną dla nich ofertę. Zakres OC jest odgórnie określony przez państwo, dlatego nie warto za nie przepłacać. Jakie są najlepsze sposoby na znalezienie taniego ubezpieczenia OC lub AC?

Co ma wpływ na cenę ubezpieczenia?

Przed rozpoczęciem poszukiwań taniego ubezpieczenia samochodu warto dowiedzieć się, co tak naprawdę wpływa na jego cenę. Najistotniejszą kwestią jest to, że w Polsce zakres OC jest zawsze taki sam, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w ustalaniu cen OC. Z tego właśnie powodu różnice w cenach są tak zauważalne – niekiedy sięgają one nawet 1000 zł. Jak to możliwe, skoro obejmują one identyczny zakres? Otóż różnice te wynikają z tego, że ubezpieczyciele tworzą swoje algorytmy, na podstawie których ustalają ceny OC dla kierowców. Pod uwagę biorą przede wszystkim wiek i miejsce zamieszkania, a także bezszkodową jazdę, czy model auta, pojemność i moc silnika.

Kalkulator OC – najlepszy sposób na tanie ubezpieczenie

Na rynku ubezpieczeniowym działa obecnie cała rzesza towarzystw ubezpieczeniowych, co oznacza, że poznanie ofert każdego z nich jest nie tylko czasochłonne, ale wręcz niemożliwe. Wypełnianie formularzy na stronach ubezpieczycieli, dzwonienie do konsultantów w celu wykonania kalkulacji czy spotkania z agentami to w dzisiejszych czasach sposoby raczej odchodzący do lamusa. Jak w większości branż i tutaj powstało kompaktowe, wykorzystujące nowe technologie rozwiązanie. Kalkulator OC to narzędzie, które dzięki algorytmom i informacjom zaczerpniętym od klienta wskazuje najtańsze na rynku opcje ubezpieczenia OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Zalety korzystania z kalkulatora OC i AC

Najważniejszym powodem, dla którego warto skorzystać z kalkulatora, jest możliwość znalezienia najtańszego OC w zaledwie kilka minut. Jeśli chodzi o Autocasco, sytuacja jest bliźniacza, warto zatem i tutaj użyć kalkulatora – tym bardziej, że ceny AC niejednokrotnie są wyższe niż ceny obowiązkowego ubezpieczenia. Z kalkulatora OC i AC można skorzystać w dowolnym miejscu i czasie, co jest sporą zaletą. Nie trzeba pilnować godzin otwarcia biura ubezpieczyciela i zwalniać się z pracy, aby zdążyć. Można tą kwestię załatwić na spokojnie wieczorem w domu. Wystarczy dostęp do komputera czy telefonu. Istotnym aspektem korzystania z kalkulatora OC i AC jest możliwość natychmiastowego zakupu wyszukanej polisy. Można to zrobić w wygodny i całkowicie bezpieczny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj