Teslę kojarzymy przede wszystkim z samochodami elektrycznymi, ale elektryczne silniki to nie jedyna rzecz, odróżniająca samochody Elona Muska od innych. Pojazdy marki Tesla to z jednej strony tradycyjna forma auta, zaoferowana w całkiem funkcjonalnej formie. Z drugiej jest to jednak koncepcja motoryzacyjna o zupełnie innym wymiarze. Co wyróżnia Teslę na tle innych samochodów? Ile kosztuje taki samochód i gdzie można się nim przejechać?

Tesla, czyli samochody nie z tej Ziemi

Samochody Tesli są elektryczne, co niesie ze sobą wiele korzyści i to nie tylko tych ekologicznych. Przede wszystkim można zapomnieć o konieczności:

  • wymiany rozrządu,
  • wymiany oleju silnikowego,
  • ewentualnych problemów ze sprzęgłem,
  • czy awarii skrzyni biegów,
  • no i oczywiście zapominamy o konieczności tankowania tradycyjnego paliwa (zaprzyjaźniamy się z gniazdkami).

Już tutaj widać przepaść, jaka dzieli tradycyjne samochody spalinowe od elektryków. Ponadto samochody Tesla charakteryzują się skrajnym minimalizmem, gdzie centrum dowodzenia znajduje się na ekranie dotykowym umieszczonym na środku kokpitu auta.

Samochód wyposażony jest również w nowoczesny system sterowania, który podpowiada jak z niego korzystać i w razie problemów sam wydaje konieczne komunikaty. Na uwagę zasługuje także autopilot, umożliwiający autonomiczny tryb jazdy. Jest to zatem już naprawdę wyższa szkoła jazdy, która nawiązuje do technologii rodem z filmów science-fiction. A wszystko to Tesla wprowadziła jeszcze zanim konkurenci zaczęli myśleć o podobnych rozwiązaniach.

Do ciekawostek samochodów Tesla zaliczyć można także:

  • chowające się w nadwoziu klamki,
  • uruchomienie auta za pomocą karty,
  • nowoczesny system audio złożony z 22 głośników,
  • kamery 360 stopni.

Poza tym Tesla oferuje samochody, które są funkcjonalne pod względem użytkowym. Z łatwością można w nich przewozić większe bagaże. Kanapy tylne są składane na płasko, a samo wnętrze jest urządzone w ergonomiczny sposób.

wynajem Tesli

Ile kosztuje Tesla?

Samochody Tesla konkurują swoją ceną z markami samochodów klasy premium, takimi jak Mercedes czy BMW. Dzisiaj są one nieco tańsze niż kiedyś, jednak nadal cena nowego egzemplarza jest dość imponująca. Przykładowo Model Y Performance o zasięgu 514 kilometrów, który przyspiesza do setki w 3,7 sekundy, kosztuje niecałe 330 tys. złotych, czyli jest to porównywalna cena, jak za nowe elektryczne BMW i4 czy elektrycznego Mercedesa EQE.

Przy czym zamawiając swoją Teslę Model Y we wrześniu 2022 roku, dostaniemy ją dopiero gdzieś w okolicach przełomu roku 2022 i 2023. Można jednak pojeździć Teslą wcześniej. Najłatwiej będzie po prostu sobie ją wynająć. Nie jest to jednak takie proste, bo tego typu samochodów nie ma w Polsce wcale tak dużo – Modeli Y jest mniej niż 80. Gdzie zatem je znajdziemy?

Gdzie można pojeździć Teslą? Wynajem Tesli w Warszawie

Jeśli chcemy pojeździć Teslą czy to w celu sprawdzenia danego modelu przed zakupem, czy po prostu tak, dla frajdy przejechania się ikoną motoryzacji XXI wieku, warto skorzystać z opcji, jaką daje VCentrum w swojej ofercie – wynajem Tesli. Firma oferuje krótko i długoterminowy wynajem samochodów marki Tesla. Wynajem samochodu Tesli jest zatem najprostszym sposobem, aby zapoznać się z danym modelem oraz jego możliwościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj