Zakup samochodu to bardzo ważny moment w życiu każdego z nas. Niezależnie od tego, czy jest to nasz pierwszy, czy kolejny pojazd, z pewnością towarzyszą nam nie małe emocje. Dostępność nowych samochodów z roku na rok jest coraz większa. Dla wielu jest to jednak wciąż zbyt duży wydatek. Rośnie jednak liczba osób, które stają przed decyzją: wybrać samochód nowy, czy używany. Właśnie dla nich powstał ten artykuł, w którym powiemy sobie nieco więcej o zaletach zakupu nowego pojazdu. Zachęcamy więc do zastanowienia się i przeanalizowania odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić nowy samochód?

Atrakcyjne finansowanie

Obecnie wiele salonów samochodowych oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne formy finansowania. Od rat z niskim oprocentowaniem, po leasingi dla firm i osób fizycznych, to wszystko ma sprawić, że kierowcy dysponujący odpowiednim budżetem chętniej kierują swoje kroki do salonów dealerskich, niż do komisów samochodowych. Doskonałym przykładem będzie salon Peugeot Gdańsk, który oferuje swoim klientom kilka rodzajów finansowania, które dobierane jest do ich potrzeb oraz oczekiwań.

Współpraca sieci dealerskich z bankami sprawia, że cała procedura jest maksymalnie uproszczona, a co za tym idzie, mniej wymagająca dla klienta. W przypadku samochodów z rynku wtórnego bardzo rzadko mamy możliwość skorzystania z tak korzystnych i komfortowych sposobów na rozliczenie naszego zakupu.

Gwarancja producenta

Nowe samochody dysponują zawsze minimum kilkuletnią gwarancją producenta. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w przypadku wystąpienia nawet najmniejszych awarii możemy liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów z ASO, a wszelkie naprawy wynikające z wad ukrytych lub awarii nie będących następstwem błędów kierowcy zostaną wykonane bez kosztowo dla właściciela. Dzięki temu nie musimy się obawiać kosztów związanych z dodatkowymi naprawami, co w przypadku samochodów używanych jest nieuniknione.

Duży wybór modeli

Producenci stale prześcigają się w tworzeniu i dostarczaniu swoim klientom nowych modeli, które uzupełniają nisze powstające na rynku. Przykładowo, w ofercie salonu Peugeot Gdańsk, należącego do Grupy Zdunek możemy znaleźć ponad 10 modeli samochodów osobowych i dodatkowo, 4 modele aut dostawczych i dedykowanych dla firm. Tak szeroka gama modeli pozwala na znalezienie dla siebie idealnego samochodu, który sprosta naszym oczekiwaniom. Możliwość personalizacji wyposażenia czy elementów dodatkowych, to kolejny atut, który daje przewagę nad samochodami używanymi.

To wszystko sprawia, że zakup auta nowego staje się dużo prostszy, bardziej komfortowy, pewny i obarczony znacznie mniejszym ryzykiem niż w przypadku pojazdu używanego.

Sytuacja na rynku aut używanych

Każdy z nas doskonale wie, jak trudno na rynku wtórnym znaleźć godny zaufania samochód. Mimo stałej walki z cofaniem przebiegów oraz możliwościami sprawdzania historii wypadkowej pojazdów, nadal istnieje duże ryzyko trafienia na wątpliwy egzemplarz. Należy przy tym pamiętać, że pech podczas kupna auta używanego może nie tylko odbić się na naszym portfelu, lecz co najważniejsze, na naszym bezpieczeństwie.

Wszystkie powyższe argumenty, niemalże jednogłośnie przemawiają na korzyść samochodu nowego. Pomijając kwestie finansowe, zakup fabrycznie nowego pojazdu jest znacznie mniej ryzykowny, a do tego daje nam ogromną satysfakcję. Przed zakupem wymarzonego auta koniecznie sprawdź salon Peugeot Gdańsk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj