Oddanie pojazdu do serwisu, nieoczekiwany wyjazd w delegację czy nawet wakacje – to najczęstsze powody, dla których wypożyczenie samochodu staje się niemal niezbędne. Popularność usług dotyczących wynajmu pojazdów stała się popularna na całym świecie i nie zanosi się na zmiany. Trend ten zawitał do naszego kraju z państw zachodnich i bardzo szybko zyskał swoich miłośników. W bardzo krótkim czasie, nowo wybudowane wypożyczalnie zaczęły rozprzestrzeniać się po całym obrębie kraju, w tym dotarły również na kujawsko-pomorskie.

Poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania w kontekście wypożyczania pojazdów i wskażemy, w jakich regionach miasta Bydgoszcz można napotkać na firmy zajmujące się wynajmem.

Gdzie możemy spotkać wypożyczalnie samochodów?

Prawdę mówiąc, wynajem samochodu w Bydgoszczy jest dostępny niemalże w każdym miejscu. Firmy oferujące tego typu usługi posiadają swoje oddziały na terenie całego miasta. Niezależnie, czy przesiadujemy w centrum czy też na obrzeżach miasta – zawsze znajdziemy przynajmniej jedną wypożyczalnię blisko swojej lokalizacji.

Odległość od siedziby, w kontekście wynajmu nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Pojazd możemy wynająć w nawet najdalej położonym od siebie krańcu miasta, bez wychodzenia z domu. Aktualnie, wypożyczalnie oferują dojazd w umówione miejsce, nie zobowiązując klienta do dojazdu pod placówkę. Niemniej, jednak jeśli klient chce obejrzeć wcześniej samochód, to oczywiście ma takie prawo. Takim stwierdzeniem chcemy jedynie przekazać, że klient, mając na celowniku wymarzony model pojazdu, wcale nie musi martwić się o jego odbiór. Częstą lokalizacją dla wypożyczalni jest natomiast lotnisko oraz okolice centrum.

Rodzaje wypożyczalni samochodów

Każda wypożyczalnia samochodów bydgoszcz wyróżnia się na swój sposób. Niektóre z nich oferują pojazdy miejskie, mające na celu przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Takie rozwiązanie jest z reguły najtańsze i przeznaczone do codziennych dojazdów do pracy bądź dla turystów.

Często jednak sytuacja wymaga wypożyczenia nieco lepszego samochodu, określanego też mianem klasy premium. Do takich zaliczamy przede wszystkim wygodne modele, niekiedy rzadko spotykane na ulicach. Taka opcja może okazać się droższa, choć potrzebna w przypadku wyjazdów na spotkania biznesowe czy też w dalszą podróż wypoczynkową. Wygoda i świadomość, że wynajmowany samochód jest w pełni sprawny i bezawaryjny, pozwala w pełni skupić się na prowadzeniu podczas trasy.

Płatność i wymogi wynajmu

Logiczne jest, że żadna wypożyczalnia nie może wynająć pojazdu osobom bez uprawnień. W każdym przypadku klient musi być pełnoletni i posiadać ważne prawo jazdy kategorii B. Brak dokumentu tożsamości i wcześniej wspomnianego kartonika uprawniającego nas do jazdy, już na starcie dyskwalifikuje i uniemożliwia wynajęcie samochodu.

Warto zaznaczyć, że płatności w wypożyczalniach nie są liczone od kilometra, a od doby. Każdy samochód posiada swoją indywidualną stawkę za dzień, co jest zależne od jego stanu, rocznika i ogólnej specyfikacji. Dodatkowo, przed wypożyczeniem należy wpłacić na konto firmy udostępniającej pojazd kaucję zwrotną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj