czujnik ciśnienia oleju

Bez odpowiedniej ilości oleju, twój silnik dozna poważnych uszkodzeń. Wiele systemów w twoim samochodzie zaprojektowano tak, aby utrzymać właściwy poziom i ciśnienie oleju silnikowego. Aby komputer silnika mógł regulować przepływ oleju, czujnik ciśnienia oleju musi działać prawidłowo. Czujnik ciśnienia oleju jest podłączany bezpośrednio do manometru ciśnienia oleju na aparacie pomiarowym. Po wykryciu niższego od normalnego ciśnienia oleju czujnik ciśnienia sprawi, że manometr w samochodzie będzie odzwierciedlał tę zmianę. Usterkom czujnika ciśnienia oleju często towarzyszy światełko ostrzegawcze.

Jak każdy inny czujnik lub przełącznik w silniku, w końcu czujnik ciśnienia oleju będzie miał problemy z działaniem, które należy rozwiązać. Brak rozpoznania symptomów awarii czujnika ciśnienia oleju może prowadzić do niskiego poziomu oleju, co może być bardzo niebezpieczne dla twojego silnika. Objawy te obejmują:

Świeci się kontrolka ciśnienia oleju

Ciśnieniomierz oleju w samochodzie da ci dobrą wskazówkę co do stanu oleju w silniku. Jeśli zaświeci się kontrolka niskiego poziomu oleju, ale sprawdzisz olej w silniku i będzie on na dobrym poziomie, może to oznaczać wadliwy czujnik ciśnienia oleju. Gdy czujnik ten ulegnie uszkodzeniu, zacznie dawać niedokładne odczyty. Gdy odczyty nie będą zgodne ze specyfikacją, włącza się lampka ostrzegawcza. Im szybciej można wymienić ten czujnik, tym mniejsze jest ryzyko związane z poziomem oleju w pojeździe.

Kontrolka ciśnienia oleju stale miga

W niektórych przypadkach, gdy czujnik ciśnienia oleju ulegnie uszkodzeniu, lampka kontrolna niskiego ciśnienia oleju będzie migać i się wyłączać. Może to być dość niepokojące dla kierowcy, ponieważ uszkodzenie silnika może być spowodowane niższym od normalnego poziomem oleju. Ciągła kontrola może być bardzo czasochłonna i stresująca, ale jest konieczna do utrzymania właściwego poziomu oleju. Zamiast zajmować się tym problemem, należy jak najszybciej wymienić czujnik ciśnienia oleju.

Wskaźnik ciśnienia oleju jest na zero

Większość starszych samochodów posiada mechaniczny wskaźnik, który daje kierowcy odczyt ciśnienia oleju. Jeśli ten manometr pokazuje zero nawet wtedy, gdy poziom oleju jest odpowiedni, to prawdopodobnie winny jest czujnik ciśnienia oleju. Nowoczesne samochody, które posiadają miernik ciśnienia oleju, wykorzystują sygnał elektroniczny. Manometr może znajdować się w pozycji zerowej, pełnej lub mieć nieregularne odczyty, gdy zawiedzie czujnik ciśnienia oleju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj