Kamery samochodowe (czyli inaczej „dashcams”) to urządzenia, które w ostatnich latach zyskują na popularności. Zarejestrowane nagrania mogą pomóc w wyjaśnieniu przyczyn wypadków drogowych. Zdarza się, że także chronią przed kradzieżą pojazdu oraz różnymi oszustwami. W sklepach dostępne są różne modele kamer samochodowych, w tym te z WiFi. W tym tekście skupimy się na zaletach właśnie takiego produktu.

Kamera samochodowa z WiFi – najważniejsze cechy produktu

Kamery samochodowe z WiFi umożliwiają połączenie z urządzeniem mobilnym, takim jak smartphone czy tablet. Urządzenia łączą się ze sobą za pomocą bezprzewodowej sieci.

Jako użytkownik możesz wygodnie przeglądać zarejestrowane nagrania oraz sterować kamerą z dowolnego miejsca! Inną korzyścią jest możliwość przesyłania nagrań bezpośrednio do chmury, dzięki czemu mogą być tam przechowywane przez dowolny czas. Gdy kamera zostanie skradziona lub uszkodzona, zapis w chmurze pomaga odzyskać jej zapis, a niekiedy nawet poznać sprawcę.

Czym różnią się kamery samochodowe?

Kąt widzenia obiektywu jest jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kamery samochodowej.

Im większy kąt widzenia, tym większa powierzchnia jest rejestrowana, co  oczywiście zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Kamery samochodowe z WiFi zwykle posiadają szeroki kąt widzenia, wynoszący około 170 stopni, co jest wystarczające do rejestrowania otoczenia pojazdu.

Ciekawą funkcjonalnością jest tzw. tryb parkingowy uruchamiany przez czujnik ruchu. Tryb parkingowy umożliwia nagrywanie w czasie postoju pojazdu, dzięki czemu można zarejestrować potencjalne uszkodzenia lub kradzież.

Z kolei czujnik ruchu rejestruje ruch w pobliżu pojazdu i automatycznie rozpoczyna nagrywanie: gdy otoczenie jest spokojne, obraz nie jest rejestrowany co oszczędza miejsce na dysku (wirtualnym lub twardym) i zdecydowanie skraca materiał, jaki trzeba obejrzeć w razie wystąpienia konieczności.

Rozdzielczość video i odbiornik GPS to kolejne ważne cechy kamery samochodowej z WiFi. Rozdzielczość video powinna wynosić co najmniej 1080p, aby uzyskać wysoką jakość nagrań. Odbiornik GPS pozwala na rejestrowanie trasy jazdy oraz prędkości, co może być przydatne w przypadku sporu z ubezpieczycielem lub organami ścigania.

Czy warto kupić kamerę samochodową WiFi?

Zdecydowanie tak! Dzięki użytkowaniu tego urządzenia można uzyskać wartościowe nagrania, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy zdarzenia, rozwiązać spór z ubezpieczycielem lub potwierdzić konkretną wersję zdarzeń w przypadku niejasności. Oczywiście tego typu sprzętu nie kupuje się po to, aby był na co dzień przydatny: jeśli mamy szczęście, nie ma konieczności korzystania z jego możliwości. Jeśli jednak zdarzy się wypadek, kradzież lub inne nieprzyjemne zdarzenie, obraz z kamery może znacznie ułatwić dochodzenie swoich roszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj