Szatnia, garaż czy pomieszczenia gospodarcze to miejsca, w których nie może zabraknąć mebli do przechowywania ważnych rzeczy. Dzięki nim są one odpowiednio uporządkowane, a w razie konieczność – łatwe do znalezienia. Jeśli stoi przed Tobą konieczność aranżacji tego typu wnętrz, sprawdź, co może Ci się w nich przydać, jak rozmieścić poszczególne meble oraz czego warto unikać.

Czego potrzebujesz, aby zaaranżować szatnię, garaż czy pomieszczenie gospodarcze?

Każde z wyżej wymienionych pomieszczeń będzie wymagało zastosowania nieco innych mebli, dlatego przyjrzyjmy się im osobno. Zaczynamy od szatni. Tutaj najlepiej sprawdzą się metalowe szafy ubraniowe zamykane na kluczyk. Pozwolą one na zabezpieczenie rzeczy pracowników czy osób przychodzących na siłownię, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Zajmują stosunkowo niedużo miejsca. Ponadto w szatni może także przydać się blat, za którym będzie siedziała osoba pilnująca porządku. Nie jest to jednak standardem, dlatego zastanów się, czy taki mebel rzeczywiście będzie Ci potrzebny.

Przechodzimy do garażu. Tutaj podstawą są szafy metalowe warsztatowe z dużą ilością półek, haczyków oraz szuflad. Jeśli lubisz majsterkować, musisz mieć przestrzeń, w której umieścisz wszystkie swoje narzędzie. Ten mebel sprawdzi się doskonale. Warto zainwestować także w stoły warsztatowe. Staną się one Twoim miejscem, w którym będziesz mógł/mogła dokonywać drobnych napraw, czy eksperymentować. To doskonała przestrzeń robocza.

Jak wygląda kwestia pomieszczenia gospodarczego? Tutaj również sprawdzą się meble warsztatowe, ponieważ zazwyczaj są one dostosowane do przechowywania dużej ilości rzeczy. Jeśli więc w takim miejscu trzymasz wiele drobnostek, koniecznie w nie zainwestuj. Doskonale sprawdzą się także wózki warsztatowe, które przypominają wyglądem niewielkie szafki z szufladami, jednak na górze posiadają przestrzeń roboczą oraz mają wbudowane kółka. Dzięki temu ułatwią Ci przekładanie poszczególnych rzeczy, co w pomieszczeniu gospodarczym często mam miejsce.

Rozmieszczanie mebli w szatni, garażu oraz pomieszczeniu gospodarczym – uniwersalne wskazówki

Właściwe rozmieszczenie mebli w szatni, garażu czy pomieszczeniu gospodarczym ma ogromny wpływ na funkcjonalność wnętrz. Dlatego:

  • zadbaj o to, aby można było swobodnie otwierać meble;
  • postaw je w mało uczęszczanych miejscach;
  • stawiaj obok siebie meble o podobnej wysokości.

Kupujesz meble? Tego lepiej unikać!

Przede wszystkim pamiętaj o umiarze. Jeśli w pomieszczeniu gospodarczym przechowujesz kilka rzeczy, niewielka szafa zdecydowanie wystarczy i nie ma potrzeby kupowania licznych regałów. Unikaj także mebli niskiej jakości, które trzeba będzie szybko wymienić. To strata Twojego czasu i pieniędzy. Przy niewielkim budżecie znacznie lepiej jest kupić jeden porządny mebel, niż mnóstwo tańszych, które i tak wkrótce się rozpadną.

Podsumowując, zakup, a następnie dobrze rozmieszczone meble w szatni, garażu czy pomieszczeniu gospodarczym, to prawdziwy game changer. Są doskonałym miejscem na przechowywanie, dzięki któremu korzystanie z wnętrza staje się prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj