W samochodach osobowych wkłady oczyszczające spaliny z tlenków azotu nadal budzą sporo kontrowersji. Kierowcy narzekają, że mimo że rozwiązanie to zmniejsza emisję spalin, to jest bardzo problematyczne w użytkowaniu. Konieczność czyszczenia układu to kolejne koszty związane z eksploatacją pojazdu, których część osób chce uniknąć. Stąd pojawiające się pomysły, aby wyłączyć ten moduł. Czy rzeczywiście opłaca się to robić?

Do czego jest potrzebny emulator Adblue?

Konieczność tankowania płynu Adblue to prawdziwa zmora kierowców. Wielu z nich nie ma przekonania, czy ten dodatek rzeczywiście jest potrzebny. Za to wszyscy zgodnie obawiają się awarii układu oczyszczania spalin. Ma on za zadanie tuszować brak sprawnego systemu. Urządzenie takie podaje sterownikowi silnika taki sygnał, jakby AdBlue nadal działał bez zarzutów. Emulator SCR to rozwiązanie dla osób, które nie chcą uzupełniać problematycznego płynu. Wtedy elektronika w jaką jest wyposażony sterownik silnika nie wyświetla komunikatu na desce rozdzielczej i można jeździć samochodem bez żadnego problemu.

Jak można uniknąć uzupełniania płynu Adblue?

Adblue emulator to pomoc dla tych, którym utrudnia życie układ redukcji emisji spalin SCR. Emulator zastępuje konieczność wymiany FAP, czyli filtra cząstek stałych. Samochód jest podpinany pod komputery diagnostyczne, które umożliwiają odpowiednie ustawienie sterownika silnika. Zabieg ten powoduje, że dokonanie wymiany podzespołu nie jest konieczne. Dzięki emulatorowi auto nie pobiera płynu AdBlue.

Emulator SCR. W jakich samochodach można go zamontować?

Rozwiązanie to można zastosowywać zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. Rozwiązanie to niesie z sobą szereg korzyści dla kierowców. Jakie są najważniejsze z nich?

  • Oszczędność pieniędzy, ponieważ nie ma już konieczności tankowania AdBlue.
  • Mniejsze zużycie paliwa.
  • Brak ryzyka tego, że pojazd przejdzie w tryb ograniczenia mocy.
  • Nie będzie problemu z przejściem przeglądu nawet w autoryzowanych stacjach diagnostycznych.
  • Oszczędzanie czasu i ograniczenie przestoju – emulator zastępuje każdy podzespół SCR podczas awarii.
  • Łatwe skasowanie ewentualnego komunikatu o błędzie.

Wyłączenie AdBlue poprzez montaż emulatora jest dyskretne i nie ingeruje w elektronikę samochodu. Nie ma problemu z przechodzeniem różnego typu kontroli pojazdów. Można tę usługę wykonać we wszystkich typach i modelach pojazdów, w których zamontowany został zamontowany wkłady oczyszczające spaliny z tlenków azotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj